ÇEVRE Lab Yönetimi

ÇEVRE-LAB Yönetimi programı, TS EN ISO/IEC 17025 standartları esas alınarak hazırlanmıştır. Çevre ve İş Hijyeni Laboratuvarlarının iş akış süreçlerinin kaliteli, izlenebilir, güvenli ve raporlanabilir şekilde yönetilebilmesini sağlar.

Müşteri takibi, aktivite yönetimi, teklif hazırlama, ölçüm planlama, numune alma, analiz işlemleri ve onayı, barkod oluşturma, doküman yönetimi, rapor ve ödeme takibi modülleriyle tüm sürecinizi online olarak yönetebilirsiniz.

Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın istediği, numune yönetimini güvenli hâle getiren barkodlama sistemine uygun olarak hazırlanan numune oluşturma modülü ile tamamen benzersiz barkodlar oluşturarak müşterilerinizin ve analizlerinizin bilgilerini gizli tutabilirsiniz.

Müşterilerinize kısa sürede teklif hazırlayıp sistem içinden gönderebilirsiniz. Ayrıca tekliflerinizin revize ve süreç takibini yapabilirsiniz. Sonrasında ise onaylanan tekliflerinize ilişkin ölçüm planlamaları yapabilirsiniz.

ÇEVRE-LAB Yönetimi programı ile saha personelinizin yaptığı ve yapacağı tüm ölçüm/numune alma planlarını kolay ve düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Yöneticileriniz ölçüm/analiz sonuçlarını online bir şekilde inceleyerek onay verebilirler.

Ayrıca ölçüm yapmış olduğunuz cihazlarınızın bakımı, kalibrasyonu ve doğrulama gibi detaylarını da program içerisinde tarihler ekleyerek periyodik olarak kontrolünü sağlayabilir ve kalibrasyonu, bakımı yaklaşan cihazlara ilişkin işlemlerin hatırlatmalarını otomatik olarak alabilirsiniz.

Program içindeki Ajanda/Randevu modülü sayesinde yapılması planlanan işleri ortak bir takvimde paylaşabilirsiniz.

Programda tüm modüllerin yönetimi belirlenen yetkiler dâhilinde yapıldığından, kullanıcıların yetkisinin olmadığı bölüm ve kayıtlara girmesinin önüne geçilmektedir.

ÇEVRE-LAB Yönetimi programı web tabanlı özelliği sayesinde kullanıcılara internet ortamında her yerden online erişim imkanı sağlamaktadır.

Durumlara bağlı hatırlatmalar sayesinde, laboratuvarınızdaki iş süreçlerinizin aşamalarını (devam ediyor, bitirildi, ölçüm planlandı vb.) takip edebilir ve belirlenmiş durumlar gerçekleştiğinde ilgili kişilere uyarı mesaj ve mail gönderimi sağlayabilirsiniz. Bu sayede iş süreçlerinizdeki karmaşanın önüne geçerek zamanınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Analiz sonuçlarınıza ilişkin dokümanların ve ihtiyaç duyup sisteme eklediğiniz dokümanların (müşterilerinize gönderdiğiniz proforma fatura veya fatura bilgileri v.b.) dijital bir arşivini oluşturabilirsiniz. Web tabanlı özellik sayesinde ihtiyaç duyduğunuzda dokümanlarınıza hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Müşterilerinizin yapmış olduğu ödemeleri ve bakiyelerini sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Yazılım içinde bulunan Kullanıcı Tanımlı Alanlar özelliği sayesinde program içinde modülere yeni alanlar ekleyebilir ve bunları liste şeklindeki raporlara getirebilirsiniz. Üstelik bunun için bir yazılım geliştirme bilginizin olmasına da ihtiyaç yoktur.

ÇEVRE-LAB Yönetimi yazılımının raporlama kabiliyetlerini kullanarak kendinize özel istatistikler tutabilirsiniz, bunun sonucunda kalite ve teknik altyapıyı güçlendirmek için daha fazla zamana sahip olursunuz.